18. 3. 13

V REALNEM SVETU OBČUTIMO PONIŽANJE, V SVETU FANTAZIJE POVZDIGNJENOST

 
Čas je razporejen na delovne obveznosti, zasebno življenje in spanje. Realni svet ponuja veliko možnosti razvoja, vendar kaj hitro opazimo, da vsega kar se lotimo, zahteva naš čas in energijo ter popolnost.
 
Ko dokončamo zadano zadevo, se odziv pokaže kot pozitiven ali negativen. Najbolj nas je strah negativne reakcije okolja. Pri tem občutimo jezo, zamero, strah in ponižanje. V srčiki se pojavi fraza nisem dovolj dober, ki pa je za vsakega boleč občutek.
 
Najhitreje se odklopimo, v mislih zbežimo v filmske scenarije, fantaziramo o boljšem in lepšem ter bolj prijaznem življenju, ter sanjamo, kako bi bilo, če bi bilo. Zavedanje odklopa je prvi korak, ki nam pove, kje smo -  tukaj in sedaj oz. sanjamo.
 
Razmislek: Oba svetova sta lepa, če se jih zavedamo.
 

 

10. 3. 13

V ODNOSU Z BLIŽNJIMI OBSTAJAJO MOČNE ENERGETSKE VEZI

 
Ena izmed najpomembnejših točk v življenju so naši odnosi, ki jih imamo z družino, prijatelji, partnerjem. Pomenijo nam najtesnejšo vez, ponujajo nam občutek varnosti in zaupanja, sprožajo različna emocionalna doživetja.
 
Odnos se vzpostavi tudi na energetskem nivoju, oblikujejo se vezi, ki imajo obliko dolgih ozkih ali širših cevi. Intuicija je primer močne povezave vezi. Z preveliko navezanostjo lahko hitro vplivamo drug na drugega, zato povezave pričnejo omejevati razvoj individuuma, kateri ima vsak svoj namen v življenju.
 
Z vizualizacijo svetlobne osmice med seboj in drugo osebo, po kateri teče neonska modra svetloba, lahko odstranjujemo vse sorte vezi, ki nam zavirajo razvoj (po metodi Phyllis Krystal).
 
Razmislek: Vezi nam pomagajo pri napredku ali pa omejujejo.
 
 

4. 3. 13

PREKO ODNOSA MED MAMO IN OČETOM SPOZNAMO, KAJ JE ZA NAS LJUBEZEN

Kot otroci smo bili nenehno v bližini naših staršev. Od njih smo se učili govoriti, jesti, hoditi, posnemali smo vsak njihov gib ter besedo. Opazovali smo tudi odnos med mamo in očetom. Razmerja se med družinami razlikujejo. Nekje je oče alfa in je mati v podrejeni funkciji, lahko je obratno, lahko sta oba avtoritetni osebnosti ter tekmujeta med seboj, ali pa sta oba ponižna ter se zadržujeta nekje v ozadju.

Različni dogodki sprožijo med staršema komunikacijo, kjer je potreben največkrat kompromis. Reševanje problema izzove obojestranski efekt, to so ognjeviti, složni, sovražni, ljubeznivi, odklopljeni, zadržani, spodbudni, pomirjujoči občutki.  

Po večkratnem videnju odnosa med našimi starši, se kot otrok naučimo imeti enak oz. podoben odnos z npr. partnerjem, prijateljem, sodelavcem. To za nas pomeni varno okolje, predstavlja nam preživetje. Kot odrasli lahko zato velikokrat opazimo, da nas takšen vzorec omejuje ter da nam ne prinese želenih rezultatov.

Razmislek: Zavedanje, da smo interakcije v odnosu precej povzeli, ni zanemarljivo.



 

3. 3. 13

OČI, ZRCALO NAŠE DUŠE


Ko se ozremo okoli sebe, prvi kontakt naredimo z čutilom, z našimi očmi. Pogledi ljudi pritegnejo k opazovanju, k zaznavanju, z pogledom ocenimo neko situacijo in določimo kvaliteto - to je dobro ali slabo.
 
Pogled sočloveka nam poda lahko veliko odgovorov. Nekateri te jasno gledajo v oči in s tem pokažejo zaupanje, drugi se odmikajo našemu pogledu in čutijo strah ali nekaj prekrivajo, ostali zmigajo, imajo tike, saj so prezaskrbljeni in notranje nemirni.
 
Bistrost oči se spovpada z notranjostjo človeka. Kristalne in jasne oči se ujemajo z živo energijo telesa, medle oči so prenasičene starih čustev in problemov, rdečkasto-razdražene oči so utrujene od vsakdanjih skrbi in stresa.
 
Razmislek: Našo notranjost se vidi skozi oči.

 

Predstavljena objava

ŽIVLJENJSKA VIZIJA

Kaj bom, ko bom velik/a? Kot majhni sanjamo o viziji dela, ki ga bomo opravljali, ko bomo veliki. Pa se res zgodi tako, kot smo si preds...