18. 4. 16

USKLAJEVANJE DELA IN ZASEBNEGA ŽIVLJENJA

Tekom dneva želimo izpolniti opravila, za katere menimo, da bodo pripomogle k realizaciji ciljev tako pri delu ali pa v zasebnem življenju oziroma v družini. Tečemo, da izpolnimo roke, iščemo rešitve, čas nas preganja, mi pa lovimo sapo ter se sprašujemo kdaj bo že vikend. 

Načrten pristop k usklajevanju velikokrat pripomore, da lažje uskladimo vse zastavljene želje in obveznosti. Potrebno pa je tudi nekaj spontanosti ter kot rečejo v angleškemu jeziku "FLOW-a" oz. pretoka. Tudi, če ne bo vse narejeno, kot smo si začrtali v glavi, in spustimo stvari iz rok, nas ne bo konec, še manj pa ne bo konec sveta. Slej kot prej vrlino potrpežljivosti pridobimo preko izkušenj. 

Razmislek: Za dobro usklajevanje se je potrebno zavedati prioritet.



12. 4. 16

POMEMBNOST SPREJEMANJA

Ne glede na to, ali se zgodi dobro ali slabo, v sebi doživimo čustven odziv. Z odzivom nihamo med sprejetjem ali zavrnitvijo. Ko zavračamo, lahko s tem postavimo mejo, lahko ustvarimo konflikt ali pa le preprosto rečemo ne, in pozabimo na vse skupaj. Pri sprejetju pa se sprijaznimo, s tem kar se dogaja, lahko potrdimo zadevo le zato, da imamo mir, ali pa zares sprejmemo in začutimo širši občutek svobode.


Za spremembo lahko vadimo nekaj dni, ne glede na to kaj se zgodi in se nam zdi še tako neumno, da v sebi sprejemamo dogodke, ki se dogajajo v tebi ali zunaj tebe, ter opazujemo način, kako je dajati svobodo tako drugemu kot sebi. 


Razmislek: S sprejemanjem se lažje zadiha :)




3. 4. 16

NAŠE ŽELJE


Vsi radi sanjamo, sanjamo o tem, kaj bi še imeli, ustvarili, naredili, videli. Manjše cilje lahko hitro izpolnimo, pri večjih ciljih pa se že pojavi strah ter vprašanja, kaj bo pa potem, ko bo drugače, kaj bo pa potem, ko ne bo več tako kot je bilo. Začutimo bojazen, da bo z novim prišla sprememba, in nanjo ne bomo pripravljeni, saj ne vemo ali bo varno. Sedanjo situacijo poznamo do obisti ter natanko vemo kaj se lahko zgodi. 

Pravijo, da se vsak začetek prične v naši glavi in mislih. Torej, z besedami napišemo ali narišemo na list papirja kaj je naša želja, kaj smo za to željo pripravljeni narediti, dodamo rok, kdaj želimo, da je ta želja izpolnjena ter napišemo plan poteka. Za izpolnitev želja je potrebno tudi delovati, in biti aktiven. Vse skupaj nato "spustimo" in nimamo prevelikih pričakovanj.

Razmislek: Kaj je vaših 10 največjih želja?



Predstavljena objava

ŽIVLJENJSKA VIZIJA

Kaj bom, ko bom velik/a? Kot majhni sanjamo o viziji dela, ki ga bomo opravljali, ko bomo veliki. Pa se res zgodi tako, kot smo si preds...