Zakaj razmišljati kreativno o osebni rasti? Kaj je moja vloga v življenju. Kaj zamujam. Kako naj se izpopolnim v svojem življenju.
31. 12. 11
HVALEŽNOST
V življenju se nam zgodi veliko dobrega in slabega. Dobrega smo vedno veseli, slabega malo manj. Če pogledamo na vse skupaj iz daljave, opazimo, da se temu reče življenje.
Da se nam zgodi še več dobrega, čimvečkrat preusmerimo pozornost na dobro. Zjutraj, ko se zbudimo, bodimo hvaležni za vse lepe trenutke, zvečer ko gremo spat, naredimo enako...kar naekrat se v nas naredi nekaj, čemur rečemo mir in radost.
Bodimo hvaležni sebi & za vse ljudi okoli nas, ki nam pomagajo, da smo to kar smo.
Čimveč hvaležnih trenutkov pri skoku v novo leto! :)
29. 12. 11
KAKO IMETI ČIM BOLJ PRODUKTIVNO LETO?
Ključni dejavnik je samokontrola. Ko se boste lotili večjih sprememb v življenju, bo ta dejavnik zelo pomemben. Potrebno bo pogledati, kakšna je trenutna situacija, na kaj moramo biti pozorni pri zadevi, kaj si mislimo in kaj čutimo.
Kaj je samokontrola? Z samokontrolo pripravimo in treniramo naše možgane, da se soočijo z trenutki strasti ter močjo, da se ne vdamo.
Naši možgani so razdeljeni na dva dela, kjer je prva polovica je usmerjena v našo prihodnost in dolgoročno dobro bit nas, druga polovica se ukvarja z trenutnimi momenti, ki se nam zgodijo v življenju, kot so npr. užitki oz. primarni občutki. Kljub temu nam možgani omogočajo, da lahko razmislimo, preden odreagiramo.
Samokontrolo lahko treniramo z več načini: redna meditacija; redne vaje za stres (npr. sprehod v naravi, zemeljska energija, stresanje, sproščujoč krik v avtu); dovolj spanca, počitka, telovadbe in zdrave hrane.
Razmisek: Kaj za vas pomeni samokontrola? Kako ji boste kos?
28. 12. 11
ODMOR ZA RAZMIŠLJANJE IN IDEJE
Včasih se sprašujemo, kako priti do dobre ideje. Ena izmed odličnih idej, da si vzamemo odmor za razmišljanje. Stopimo stran od računalnika in pri sebi imejmo svinčnik in papir. V koledar si napišimo, kdaj bomo imeli kratke odmore za tovrstno akcijo, nato sledi izvedba.
To je tudi zelo dobra alternativa kako začeti nov teden. Medtem, ko vsi norijo vsi norijo v službo in razmišljajo Spet ta #$%&&$# ponedeljek, si vzmemimo čas za razmišljanje ter se odpravimo na krajši sprehod na bližnji travnik, hrib ali gozd. Pri sebi imejmo svinčnik in list papirja. Če je slabo vreme, se odpravimo na kavo v simpatično kavarno.
Poskusite, lahko je to tudi sredi tedna kot krajša pavza od delovnih obveznosti.
Razmislek: Kateri dan boste označili v koledarju?
25. 12. 11
S ČIM SI ŠKODUJEMO?
Ko v vsakdanjem življenju ponavljamo dejanja ter se nato počutimo slabo, pomeni da delamo nekaj kar nam škoduje. Največkrat je vzrok teh dejanj vzorec, ki smo ga posvojili od majhnega. Ker pa se naša osebnost z leti razvija, je potrebno razvijati tudi naše lastnosti in samopodobo.
Nazadujemo, če se samopoveličujemo, kar pomeni, da "kupujemo" dobro počutje - to največkrat počnemo z pretiranim pitjem alkohola, jemanjem drog, pretirano hranjenje, pretirano igranje igric ter gledanje televizije, pretirano kupovanje oblačil in materialnih stvari. Nenehno skrbimo za zunanji videz ter pretiravamo pri doseganju ciljev le zato, da bi dosegli določeno podobo, saj bi s tem pridobili naklonjenost in ljubezen. V kolikor se samozaščitimo, tudi povzročamo nazadovanje, npr.: se zavarovujemo pred druženjem, tako da pretiravamo v delu, imamo nenehno opravke in nimamo časa zase, hitimo ali pa se osamimo.
Rešitev je v vsakodnevnem zavedanju, torej kdaj to počnemo. Šele ko se začnemo zavedati, je čas za spreminjanje.
Razmislek: Pri sebi najdite 2 lastnosti, ki vas motijo ter se jih zavedajte. Nato bo zlahka sledila sprememba.
24. 12. 11
BOŽIČNE SLADKOSTI
Božični čas je čaroben čas. Posebna energija se plete med ljudmi, ki nam daje pozitivno moč in upanje. Izkoristimo in namenimo ta čas stvarem, za katere čez leto nimamo časa.
Kupimo ali naredimo darilca za najdražje. Specimo mehke medenjake, njihov prijeten vonj se dolgo ostane v kuhinji. Bodimo le hvaležni za skupno božično večerjo in mizo polno dobrot. Podelimo lepo besedo in objem.
Vesele božične praznike! Merry Xmas! :)
22. 12. 11
RAZUMEVANJE NEUMNOSTI
Ko pričnemo iskati rešitve za nove priložnostni, se velikokrat počutimo neumno.
Torej, v srednji šoli in na fakulteti, smo opravili izpit, kjer smo obkrožili pravilne odgovore, in se počutili pametne. Ko pa se začnemo ukvarjati z projektom, kjer raziskujemo nova področja, pa se zgodba spremeni. Ne vemo dobro, kaj točno iščemo. Ne moremo biti prepričani, ali sprašujemo prava vprašanja ali iščemo prave odgovore, dokler ne pridemo do končnega rezultata.
Druga zanimivost je, če se ne počutimo neumne, se ne trudimo dovolj. Npr. poanta pisanja izpita oz. testa v šoli ni, da bi študentje pravilno odgovorili na vsa vprašanja. Če bi bilo temu tako, fakulteta ne bi opravila svojega dela. Pri reševanju izpita se tudi vidijo šibka področja študenta, kateri se mora potruditi, da jih izboljša.
Pozitivna stran raziskovanja pa je, da se lahko zmotimo velikokrat, in je vse vredu, dokler se iz tega kaj naučimo. Novi napotek sledi: Ko se naučimo nekaj iz tega, kar so odkrili ljudje pred nami, nam to lahko omogoči nova odkritja.
Zaključek: Bolj ko smo sproščeni, če se počutimo neumno, bližje smo neznanemu ter več možnosti imamo, da najdemo velika odkritja.
15. 12. 11
STEVE JOBS: "TO STA BILI MOJI DVE MANTRI- FOKUS IN ENOSTAVNOST."
Kaj je fokus? Fokus je cilj. V poslovnem ali v zasebnem življenju ste osredotočeni na eno zadevo, in jo boste po točno določeni poti speljati do realizacije.
Kaj je to enostavnost? Enostavnost je prepostost. Bolj je zadeva preprosta, rajši jo imamo. Kot pravijo nekatera reklamna sporočila - naj bo enostavno in neumno. Če dobro premisliš, je to odličen slogan, ki se bo vedno dobro prodal.
Ko pridemo do problema, se ustavimo in se spomnimo na magnet - fokus in enostavnost. Pomaga in hitreje pripelje do zaželjenega cilja. Vedno.
Razmislek: Ali imamo raje zakomplicerano ali enostavno? Ali imamo raje razpršeno ali jasno?
Kaj je fokus? Fokus je cilj. V poslovnem ali v zasebnem življenju ste osredotočeni na eno zadevo, in jo boste po točno določeni poti speljati do realizacije.
Kaj je to enostavnost? Enostavnost je prepostost. Bolj je zadeva preprosta, rajši jo imamo. Kot pravijo nekatera reklamna sporočila - naj bo enostavno in neumno. Če dobro premisliš, je to odličen slogan, ki se bo vedno dobro prodal.
Ko pridemo do problema, se ustavimo in se spomnimo na magnet - fokus in enostavnost. Pomaga in hitreje pripelje do zaželjenega cilja. Vedno.
Razmislek: Ali imamo raje zakomplicerano ali enostavno? Ali imamo raje razpršeno ali jasno?
13. 12. 11
NISEM DOVOLJ DOBER
Misel "nisem dober", je nezdravo prepričanje. Kot otrok smo se rodili popolni, torej smo bili super dobri za vse stvari na tem svetu. Ker smo se pričeli prilagajati staršem, učiteljem, prijateljem, partnerju in okolici, smo si nadeli masko ter s tem ustvarili prepričanja, ki niso del nas.
Nezdravo prepričanje npr. "sem nepomemben" destruktivno vpliva na naš celični sistem, saj je v trenutku tega občutka telo v stresu in se odzove z obrambo - beg oz. borbo.
Rešitev, ki pomaga, ko se zalotimo v nezdravem prepričanju, je pozitiven stavek.
Rečemo si: Sem dober. Sem pomemben. Dogajajo se mi le lepe stvari. Sem zdrav.
Razmislek: Kaj so vaša nezdrava prepričanja. Lahko pogledate skozi rožnata očala - kakšen bo vaš pozitiven stavek?
11. 12. 11
KAJ NAREDIŠ, KO ZAČUTIŠ JEZO?
Jezo začutimo, ko se nam nekaj zgodi po krivici; ko nekaj ni narejeno, kot bi mi želeli; ko nismo uslišani s strani ljubljenega ali nadrejenega, ko čakamo v dolgi vrsti, ko nam ne govorijo resnice...
Jeze ne širimo okoli, je ne stresamo v ljudi, se ne deremo na druge, ne žalimo, se ne razburjamo, vendar z odločnostjo in mirnim glasom postavimo jasno mejo.
Z jezo najlažje delamo, da jo sprostimo v prazen prostor (stress room). To pomeni, da jezo sproščamo, ko ni nikogar poleg nas.
Zelo dobre in učinkovite vaje so: tresenje celotnega telesa, globoko dihanje, kričanje, stiskanje brisače, boksanje povštra, trganje papirja, tolčenje povštra ali mehke blazine, hiter tek, hitro vozenje kolesa, boksanje boksarske vreče.
Sproščanje jeze pozitivno vpliva na počutje, mentalno in telesno zdravje.
Razmisek: Ko čutiš v telesu neprijeten občutek jeze, testiraj eno izmed zgornjih možnosti, ki vedno pomaga k boljšemu počutju.
9. 12. 11
POKLICNO DRUŽINSKO DREVESO LAHKO VPLIVA NA POSAMEZNIKOVO IZBIRO DELA
Ljudje pogosto delajo za preživetje in ne iz strasti, njihove delovne naloge so boleče. Iz tega sledi zaključek, da so obtičali ali si rečejo"tako je življenje" ali pa da življenje polzi skozi brez njih.
Ko začnemo brskati po svojem preteklem življenju, je ena izmed pametnih idej pogledati poklicno družinsko drevo oz. kaj so delali starši, stari starši in prastarši. Lahko se namreč zgodi, da ste ujeti v tako imenovano generacijsko zapuščino poklicev.
Nezadovoljstvo posameznika pri delu je lahko tesno povezano z nezadovoljstvom enega od staršev pri delu. To pomeni, da je družina "smernica" ali pa "zavora" za karierni razvoj.
Situacija poklicne zgodovine nam poveča možnost izbire pravega poklica, poleg se lažje sprijaznimo z omejitvami, ki se nam pripetijo v življenju.
Razmisek: Preverite in razmislite, ali so moški v vaši družini "zmagovalci" v svoji poklicni karieri; enako velja za ženski del.
5. 12. 11
ČUSTVENA ZRELOST
Kako posameznik doživlja okolico okoli sebe, je tesno povezano z čustveno zrelostjo. Navezovanje tesnih prijateljskih odnosov, sproščeni pogovori z prijatelji, družino in sorodniki ter redna srečanja, so izraz zrelega čustvenega odzivanja. Čustveno nezrel posameznik ima s tem kar precej težav.
Razmišljajmo naprej. Kako se odzovemo na posamezno situacijo? Ko smo sposobni kontrolirati čustvena doživljanja, da npr. v žalostnem prizoru ne pademo v smeh, smo čustveno zrela oseba. Kako vemo, da znamo kontolirati čustva? Ko kljub močnemu čutenju jeze, strahu, radosti, žalosti in zamere ne izbruhemo v nenezavarovana obnašanje. Ali poznamo svoja pozitivna (radost) in negativna (jeza, strah, žalost, zavist) čustva? V težjih dogodkih, ki se nam zgodijo, lahko doživimo več vrst čustev.
Razmislek: Kako odreagirate, ko vas neka situacija razjezi? Kaj naredite, ko vas nekdo razžalosti? Kašen je vaš odziv, ko ste srečni?
4. 12. 11
NEBESEDNO IZRAŽANJE ČUSTEV
Izražanje čustev je del nebesedne komunikacije in se oblikuje v odnosu s drugim posameznikom, z nekim dogodkom ali z samim sabo. Govorica telesa je največkrat zanesljivejši vir informacij kot govorjenje. Čustveni izrazi so sestavljeni iz mimike obraza, telesne govorice in glasu.
JEZA - Namrščeno čelo, razširjene nosnice, stisnjene obrvi, stiskanje pesti, sunkoviti gibi, razburjen glas, zamolklo ali glasno kričanje.
STRAH - Široko odprte oči, bled obraz, ohromelost telesa, tih glas, cvilenje.
ŽALOST - Jok, spuščeni kotički ustnic, tresenje telesa, solzne rdeče oči, vzdihovanje, počasen glas.
VESELJE - Nasmeh na obrazu, glasen glas, srečen pogled, odprte oči, hitri gibi telesa.
GNUS - Skremžlan in naguban obraz, priprte oči, rezek glas, odklonilna drža telesa.
Razmislek: Opazujte sebe ali drugega v nebesednem izražanjem čustev in ugotovite, katero čustvo je izraženo.
1. 12. 11
BITI PODJETNIK - BOLJŠE ŽIVLJENJE ALI REALNOST?
Človek, ki je bil zaposlen v večjem podjetju, je zapustil delovno mesto, saj se je naveličal politike podjetja. Kupil je franšizo, vendar je po osmih letih končal z nenehnim bojevanjem z dobavitelji in zaposleni. Ta mož pravi: "Z moje strani sem pravočasno izpolnjeval svoje obveznosti, vendar z druge strani ni bilo posluha zame."
Iskanje zaposlenih opisuje: "To ni bil piknik. In ne morem verjeti, kako ljudje niso predani svojemu delu."
Sedaj je ta posameznik zaposlen kot izvršni direktor v pomembni insituciji, kjer je najdel svojo življensko misijo. Zelo je zadovoljen, saj je njegov cilj delati na pomembnih projektih ter ne zgublja več časa za drobnarije, ki vzamejo lahko zelo veliko energije.
Veliko podjetnikov prepozno ugotovi, da politika podjetja velja povsod, tudi ko ustanoviš svoje podjetje. Soočijo se tudi z nesramnimi strankami in poslovnimi partnerji, ter z brezobzirnostjo ljudi. Obstajajo tudi ostali razlogi, zaradi katerih je biti podjetnik še težje. Zelo težko je prodreti na trg. Nato ugotoviš, da je čisto vse v zvezi z tvojim podjetjem odvisno le od tebe in nikogar drugega.
Podjetništvo ne omogoča boljše usklajenosti dela in življenja, tako pravijo tudi številne raziskave. Prvih nekaj let mora biti podjetnik na razpolago vse dneve v tednu. Če bodo finančni izkazi slabi, nosi posledice podjetnik sam.
Ta posameznik kot prednost zaposlenega v večjem podjetju izpostavlja naslednje tri zelo pomembne elemente: MIR, PRESTIŽ in SPROŠČENOST, vendar vse to začne človek ceniti šele ko se odloči, da bo postal podjetnik.
Razmislek: Iz izkušenj se lahko največ naučimo in ugotovimo, kaj je dobro za nas.
30. 11. 11
SREČNO TELO IN POČUTJE
Sproščen obraz - Tudi ko se zdi dan še tako brezupen, lahko dvignemo energijo z nasmeškom na obrazu, dvigom rok do stropa ter z kakšno dobro šalo.
Srečene hrbet - Pokončna hrbtenica in ramena pomagajo pri globljem vdihu. Z globljim dihom zajamemo več kisika, kar nam pomaga k lažjemu razmišljanju.
Srečna stopala - Že med delovnim časom rahlo povzdigujete gležnje ter jih tako nežno razmigavate. Zvečer pa si lahko sami zmasirate stopala za boljšo cirkulacijo krvi.
Pozitivne misli - Takoj ko se ujamete, da razmišljate negativno, spremenite svoje misli v pozitivne.
Razmislek: Telo in počutje vam bosta za vsako tako pozornost neizmerno hvaležna.
27. 11. 11
VAJA ZA BOLJŠO KONCENTRACIJO
Kadar čez dan opazimo, da smo utrujeni in razdraženi ter smo preveč pozornosti usmerili navzven, je čas, da se preusmerimo navznoter.
Sedemo na stol in se za nekaj minut posvetimo sebi. Hrbet zravnamo, roke sproščeno položimo v naročje, glava ostane privzdignjena. V tem položaju se osredotočimo na točko, ki leži tri prste pod popkom. Začutimo vdih in izdih, ko gre trebuh rahlo ven z vdihom in z izdihom nazaj notri. Nato se zavestno začnemo zibati v ritmu dihanja, tako da začutimo težnost telesa in energijo, ki nas povezuje z zemljo. To počnemo nekaj minut.
Nasvet: To vajo lahko opravimo vsako uro. Ker je vaja zelo enostavna, lahko to počnemo med službenim časom, v avtu ali ko čakamo v vrsti.
23. 11. 11
OSEBNOSTNE STRUKTURE (5/5) SHIZOIDNI ZNAČAJ
Pozitivne značilnosti so veliko idej, ustvarjalnost, talentiranost, nežnost.
Negativne značilnosti so, da težko navezuje stik z ljudmi. Osnovni problem strukture je strah. Ima zelo šibke meje, ki jih drugi večinoma prestopijo. Vedejo se naduto, saj se zavedajo svojih talentov in sposobnosti. Telo je šibko in občutljivo.
Vizionarji in umetniki so ljudje z shizoidno strukturo.
Razmislek: K še boljšemu razvoju potencialov, shizoidom koristi varnost.
21. 11. 11
OSEBNOSTNE STRUKTURE (4/5) MAZOHISTIČNI ZNAČAJ
Najraje imamo ob sebi nasmejane in dobrosrčne ljudi, to so največkrat ljudje z mazohistično strukturo.
Pozitivne značilnosti so veselje, ljubeznivost, razumevanje, sočutnost.
Negativne značilnosti so, da se pasivno obnašajo in so odvisni od drugih. Mati v družini je je največkrat dominantna in se žrtvuje za ostale člane družine. Redko se svobodno izražajo, saj jih nenehno spremlja občutek krivde. So bolj močne postave, ki si jo gradijo na nezavedni ravni.
Razmislek: Ljudje z prevladujočimi mazohističnimi značilnostmi so zelo dobri pisatelji oz. imajo potencial na tem področju.
20. 11. 11
OSEBNOSTNE STRUKTURE (3/5) PSIHOPATSKI ZNAČAJ
Dobri vodje imajo največkrat psihopatsko osebnostno strukturo.
Pozitivne značilnosti so organiziranost, vodenje, pogumnost, resnicoljubnost, sposobnost reševati probleme in zahtevne naloge, ljubeznivost.
Negativne značilnosti so, da ga spoznamo, ko se nam postavi po robu ter trdi, da nimamo prav. Pripravljen je pomagati, saj nima težav, mi pa jih imamo. Življenje je zanj kot bojišče, kjer skuša dobiti bitko, ki je že zdavnaj ni več. Zato globoko v sebi ne zaupajo nikomur. Strukturo uporablja kot krinko, pod njo je človek, ki je prestrašen.
Nasvet: Sprejeti je potrebno, da življenje ni bojno polje, ampak se mu prepustiš.
OSEBNOSTNE STRUKTURE (2/5) ORALNI ZNAČAJ
Pri ameriškem narodu je najbolj razširjena oralna osebnostna struktura.
Pozitivne značilnosti so zgovornost, radostnost, dobro nastopanje, očarljivost, simpatičnost.
Negativne značilnosti so, da tak človek ne more biti sam, nenehno želi biti v stiku z ljudmi in čutiti njihovo podporo, kar deluje pretirano. Kažejo pretirano samostojnost, v stresni situaciji pa odpovejo. Nenehno pričakujejo, da boste vi namesto njih storili nekaj ali skrbeli zanj. Zelo si želijo občutka polnosti.
Razmislek: Bodite retoriki kot oral.
16. 11. 11
OSEBNOSTNE STRUKTURE (1/5) RIGIDNI ZNAČAJ
Pri slovenskem narodu najbolj prevladuje rigidna struktura.
Pozitivne značilnosti so natančnost, strukturiranost, intuitivnost, radodarnost.
Negativne značilnosti so, da posameznik ohranja popolno zunanjo podobo. Edina stvar, ki jim res manjka, so oni sami. Opazimo ga tako, da se človek odziva avtomatično, in ne iz srčike bistva. Ni pristen.
Razmislek: Posameznik z rigidno strukturo mora pokazati kaj res čuti, prenehati se mora dokazovati, da je popoln in se soočiti s strahom, ki tiči pod to popolnostjo.
13. 11. 11
KREATIVNO RAZMIŠLJANJE
Ustvarjanje je proces, kjer posameznik oblikuje originalne in uporabne dosežke npr. ideje, teorije, umetniške kreacije, izume.
Ustvarjalnost je lahko originalna oz. edinstvena ali uporabna oz. ustrezna za nek namen.
Proces ustvarjanja poteka po naslednjih fazah. Priprava - seznanjanje z področjem, intenzivno razmišljanje in zbiranje informacij. Inkubacija - s idejo se zavedno ne ukvarjamo, proces poteka na nezavedni ravni. Rešitev - ko se posameznik sprosti, se pojavi rešitev; ideje se lahko pozabijo, če jih ne zapišemo. Preverba ideje - na koncu ocenimo dobljene rezultate.
Razmislek: Vsak v sebi ima talent za ustvarjalnost. Izkoristimo ga!
PODROČJA OSEBNOSTI
Osebnost človeka je celovita, ko je sestavljena iz telesnih, duševnih, čustvenih in umskih značilnosti. Vsak posameznik ohranja svoj osebnosti vzorec, kar omogoča prepoznavanje osebnosti v različnih obdobjih. Osebnost je individualnost, s tem se posameznik razlikuje od drugega, je enkraten in unikaten.
Področja osebnosti so - značaj, ki se oblikuje pod vplivom okolja z učenjem, je skupek motivacijskih, voljnih in moralnih značilnosti (npr. natančnost, pravičnost, iskrenost);Temperamentost - to so značilni vzorci vedenja (kako posameznik reagira) in čustovanja (jeza, bes, radost, žalost, strah);Sposobnost - to so značilnosti, kako posameznik rešuje probleme;Telesne značilnosti - lastnosti telesnega videza (teža, velikost).
Razmislek: Posamezna področja osebnosti vplivajo na posameznikovo uspešnost, obnašanje in doživljanje življenskih dogodkov.
12. 11. 11
KAKO OSEBNOSTNA RAST PRIPOMORE K BOLJŠEMU RAZMIŠLJANJU
Z različnimi tehnikami in meditacijami lahko dosežemo pozitivne učinke, ki pomagajo zboljšati.
Pozornost - poveča se osredotočenost misli. Zapomnitev - ko so misli in telo sproščena, si lažje zapomnimo vsebino. Izvajanje - ko se sprostimo, je prostor za nove priložnosti. Motivacija - nova energija prinese nov zagon.
Razmislek: Kaj si želite izboljšati vi?
10. 11. 11
USKLAJEVANJE DELA IN PROSTEGA ČASA
Da je združevanje dela in prostega časa enostavneje, si lahko pomagamo z naslednjimi možnostmi: organiziran urnik - dobra organiziranost službe in časa zase oz. družino; pozitiven pristop- mislimo in delujemo pozitivno; lestica vrednost- preverimo, katera vrednota ima za nas največji pomen in ji namenimo prioriteto; odgovornost - prevzamemo odgovornost za čas v svoje roke; pomoč - ko smo na tesnem s časom, si zagotovimo pomoč; komunikacija - reden in prijeten pogovor pripomore k dobrim odnosom; strpnost- potrpežljivost ima velikokrat svojo moč in omogoča lažjo rešitev problemov.
Razmislek: Kako si vi pomagate uskladiti delo in svoj prosti čas?
IGRA
Pri igri so veseli ljudje prijazni do drugih. Pri igro zabava vodi v ustvarjalnost. Čas mine hitreje. In zabavati se je zdravo.
Življenje in delo lahko vzamemo kot igro, kar postane darilo. Preproste rešitve za oazo energije, fleksibilnosti in ustvarjalnosti so: vic - dobra šala vedno prinese nasmešek na usta; barve - dodajte več barv (v prostor, kupite si barvaste obleke). Okolje postane tako bolj atraktivno in zanimivo; glasba - sprosti ali poživi; rastline - dodajo več življenja; kratka meditacija - nekaj minut nameniš le sebi in tišini; zemeljska energija- začutiš energijo zemlje in se prepustiš valu energije; streching - sprehod, razteg rok in nog vedno blagodejno vpliva na počutje; zabavni dogodki - druženje vedno popestri življenje; majhne lučke- prižgemo jih kadar se moramo razvedriti ali kadar dobimo dobro idejo; predavanja in tečaji npr. o ustvarjalnosti - novo znanje prinese motivacijo.
Razmislek: Kakšne ideje imate še za vašo igro?
6. 11. 11
KAJ JE SMISEL?
Smisel ni nekaj, na kar naletiš kot na odgovor uganke ali na cilj pri iskanju problema. Smisel je nekaj, kar moraš v svojem življenju poiskati. Smisel najdeš v lastni preteklosti, v lastni naklonjenosti in vdanosti, v izkušnjah, ki so ti namenjene, v lastnem talentu in sposobnostih ter razumevanju le teh, v stvareh v katere verjameš le ti, v ljudeh, ki imaš rad in so ti pri srcu, v tvojih vrednotah in principih, ki si jih oblikoval skozi življenje ter v hvaležnosti.
Sestavine za smisel so vam na voljo. Le vi pa ste edini, ki jih lahko zmešate in jim dodate esenco srčnosti, kar bo predstavljalo vaše življenje. Naj bo to življenje, ki je za vas, smiselno in čutno. Če to dosežete, potem razmerje med uspehom in neuspehom ni več tako pomembno. Pomembni ste namreč vi sami.
Razmislek: Kaj vas veseli in vam predstavlja smisel v življenju?
5. 11. 11
KAKO STOPITI VEN, KO OBTIČIŠ:
Organizirajmo si delo. Planirajmo si delo BREZ pričakovanj in kritik. Za vsak napredek se NAGRADIMO. Vsak rad prejme pozornost, zakaj ne bi bili to vi sami.
Karkoli se zgodi v poslovnem ali zasebnem življenju, v vsakem dogodku je nekaj dobrega. Bodimo hvaležen za izkušnje, ki smo jih doživeli in verjemimo, da prihajajo nove in še boljše. Ostanimo v AKCIJI.
Vprašanje je: Kateri korak bo prvi?
KAJ JE DOBRO VEDETI, KO ZAMENJAŠ VELIKO PODJETJE ZA IZPOLNITEV SVOJE MISIJE?
Ker ni rigidne strukture, moraš biti inovativen, iniciativen, biti moraš kot buldožer. Ne čakaj. Verjameš vase in svoje ideje. Kdo drug pa bo, če ne ti.
Tvoje delo šteje. Tvoj prispevek bo takoj vplival na razvoj podjetja. Ni časa za status "quo". Pripravljen bodi na vse izzive. Cona ugodja se skrči.
Pridobiš ogromno novega in uporabnega znanja. Ker delaš iz srca, si čustveno navezan na podjetje, zato te skrbi za vse. Člani tima se morajo ujemati. Z njimi boš preživel več časa kot z prijatelji in družino. Življenje je prekratko, da delaš z čudaki.
Na začetku boš imel manjšo plačo. Ne bo ti mar za regres in dodatke. V naravi start-upov je, da je njihova blagajna na začetku poslovanja manjša.Ustvari start-up iz ideje, v katero verjameš in naučil se boš ogromno.
Razmislek: "Išči, kar ti predstavlja smisel delati v življenju."Steve Jobs
22. 10. 11
OSEBNA RAST IN KREATIVNOST
Prevzemimo 100% odgovornost. Če se odločimo nekaj narediti, je tako dobro za nas. Spremenimo svoje misli. Pozitivni stavki oz. afirmacije vedno pomagajo. Ko pride slaba misel, jo zamenjajmo z dobro. Pomaga vedno, saj nam dvigne energijo.
Živimo zdaj, ta trenutek. Sprejmimo preteklost in nova spoznanja. Lahko nam prinese za prihodnost nekaj dobrega. Ta trenutek lahko ustvarimo nasmeh na obrazu sebi in drugim. Pogled z razdalje na svoje življenje, prinese bolj sproščeno sliko.
Razmislek: Bodimo sprememba, ki si jo želimo v svetu. Prispevajmo k razvoju človeštva.
Naročite se na:
Objave (Atom)
Predstavljena objava
ŽIVLJENJSKA VIZIJA
Kaj bom, ko bom velik/a? Kot majhni sanjamo o viziji dela, ki ga bomo opravljali, ko bomo veliki. Pa se res zgodi tako, kot smo si preds...
-
Izražanje čustev je del nebesedne komunikacije in se oblikuje v odnosu s drugim posameznikom, z nekim dogodkom ali z samim sabo. Govoric...
-
Odnosi so del vsakdana. Ker kemija v odnosu nenehno niha, se v psihologiji podrobneje razvija relacija med narcisom in so-odvisnikom. Narci...
-
V pomladnem času se prične vsa narava prebujati, vzklijejo zvončki, teloh, nato zacvetijo cvetovi dreves in prične poganjati prva trava. ...