30. 9. 13

OSTATI MIREN V NEMIRNEM OKOLJU

Iz dneva v dan so pred nami izzivi, katerim moramo in želimo biti kos, da dosežemo zastavljene načrte, ki nam prinašajo izpopolnitev. Nekatere zlahka opravimo, nekateri nam povzročajo sive lase, ostale pa preložimo na kasnejši čas, saj toliko lahko zmoremo opraviti "danes". 

Nenehno se tekom izpopolnjevanja načrtov soočamo z notranjim konfliktom oziroma občutki, ali smo opravili neko zadevo dovolj dobro, ali smo naredili prav za nas in okolico, ali pa sodimo in se prepiramo, se počutimo že čisto izčrpani in utrujeni ali pa z milijoni misli prekrijemo ter utišamo tesnobo, ki nas pesti znotraj nas. Enkrat nas vleče na eno stran, drugič spet na drugo, zgubljamo sebe, želimo se prilagajati, vendar opazimo, da se ne počutimo dobro.

Ostati znotraj sebe miren in stabilen, je ključen element v stresnem in nemirnem okolju. Najboljše bo vse narejeno za nas in za ostale, ko poslušamo svoje srce ter ostanemo "osredinjeni". Pozornost naj bo na globokem dihanju, ki nas takoj poveže z seboj.

Razmislek: Umetnost je tudi to, da ostanemo v nemiru znotraj sebe mirni.




29. 9. 13

RANLJIVOST

Odprto srce se kaže tudi v ranljivosti. Ko smo naklonjeni ljubljeni osebi ali tistim, katere imamo radi, postanemo ranljivi, ter lahko postanemo hitro prizadeti, saj smo se čustveno odprli, za nekoga nam je mar.

Ko smo prizadeti, začutimo bolečino, vendar se bi najraje od tega odrezali in se pogreznili ter zamotili z radostjo. Vendar razočaranje, strah, sramežljivost ostajajo znotraj nas in nam dajo vedeti, da to čutimo. Najenostavnejši koraki, da se počutimo boljše je način omamljanja, kot je hrana - čokoladna torta, čips ali pa pijača - pivo, viski ali pa zdravilo - antibiotik, pomirjevalo. Vendar tako smo odpravili le posledice in ne vzroka, spet smo pogledali na problem površinsko in ne v globino. 

Soočenje z bolečino je največja vrlina. Brez maske pokažemo, da se ne počutimo dobro, iz ptičje perspektive pogledamo na celotno zadevo, da lažje najdemo vir bolečine, ter si samemu sebi na glas priznamo, kaj nas muči.

Razmislek: Avtentičnost čutenja je realnost, vse ostalo je maska.


24. 9. 13

JAZ SEM

Se velikokrat zalotimo, ko se sprašujemo kdo smo, zakaj smo tukaj, kje je naše mesto pod soncem, ali smo skupek atomov ali skupek energije. Eden izmed močnih občutkov jaza je, ko se postavimo zase, ali ko se izrazimo in povemo svoje emocije, razmišljanja, zgodbo. Odpremo se. Nasproti nas se ljudje povežejo z nami, nam pridejo naproti ter delijo svoja spoznanja in argumente.

Svoje mnenje se lahko deli na miren način, to pomeni, da posameznik vzdržuje svojo energetsko mejo. Največkrat nezavedno nadenemo masko ter nasmeh in govorimo nekaj, znotraj nas pa se odvija energetska drama ter spuščamo puščice v nasprotnikovo srce.   

Zemeljska energija narave prinaša pozitivno vibracijo ter stabilizira energetski dovod, ki kroži okoli posameznikovega biopolja. Drevo je prispodoba človekove zdrave energije, v zemljo so požete korenine, v nebo košata krošnja, sredino pa krasi močan steber. 

Razmislek: Obdržimo svojo energetsko mejo in povejmo naprej.



23. 9. 13

KO SE DOBRO POČUTIMO V "SVOJI KOŽI"

Na koncu koncev smo vedno odvisni le sami od sebe. Nihče ne more namesto nas vedeti boljše, kaj je dobro za nas. Zato je pomembno vedeti kako dobro smo povezani z seboj, ali smo preveč odvisni od zunanje okolice. Notranji kompas bo vedno vedel kaj je dobro za nas. To nam pomaga, da lažje prenesemo težje preizkušnje, ki skoraj vsakodnevno pridejo naproti.

Ko smo v zdravi povezavi z seboj, sprejemamo tudi svoje temne strani. Notranji dialog utihne za minuto, z ljubeznijo in različnimi vajami pristopimo k svoji nežni duši ter jo nagovorimo. S tem se pomirimo, prenehamo soditi, ne trosimo okoli pikre energije.

Lahko uporabljamo pozitivno afirmacijo, ki je naš fokus in svetla točka. Lahko globoko dihamo, se zatečemo k naravi, ki je naš temelj zemeljske energije, ali pa si vzamemo čas za meditacijo. Zjutraj, ko se zbudimo, položimo roke na srčni in trebušni predel, ter se spomnimo vseh lepih dogodkov, ki so se nam zgodili tekom prejšnjega dneva ter se zahvalimo. Hvaležnost ima veliko moč, saj dvigne energijo ter zavedanje, da so dan za dnevom podarjena zelo lepa darila.

Razmislek: Karkoli počnemo, vedno smo sami s seboj; poskrbimo, da nam je v "naši koži" udobno.




18. 9. 13

NAŠA KARMA


Naše besede, misli in dejanja sprožijo znotraj nas energetsko silo, da se uresniči, kar si zadamo. Na energetski ravni obstaja zakon dajanja in prejemanja, torej kolikor bom dali, toliko bomo prejeli. Znani avtorji omenjajo, da se lahko naše dobre ali slaba dejanja povrnejo šele čez nekaj časa. Dobro je vedeti, da se nekatera slaba in dobra dejanja prenašajo iz staršev (ali prejšnjih generacij) na otroke.

Obstajajo zakoni karme, kot so npr.: Če želiš zadovoljstvo in mir, bodi sam zadovoljen in miren; Potrebno je prevzeti odgovornost za svoja dejanja; Preteklost, sedanjost in prihodnost so povezana obdobja; Dobil boš tisto, kar boš dal; Vsak naš prispevek, je prispevek v skupno dobro.

Da se osvobodimo slabe karme, oprostimo ljudem, ki so nas prizadeli, sprejmimo pretekle dogodke ter se tako osvobodimo teže preteklosti. Zmanjšajmo obsojanje in poglejmo kaj lahko spremenimo pri sebi. Delo z seboj je najtežje, saj se soočimo ter prepoznamo svoje temne sence oziroma pogledamo v dušo noči.

Razmislek: Vsako naše dejanje sproži val energije, ki se v podobni obliki vrne k nam nazaj. 


Predstavljena objava

ŽIVLJENJSKA VIZIJA

Kaj bom, ko bom velik/a? Kot majhni sanjamo o viziji dela, ki ga bomo opravljali, ko bomo veliki. Pa se res zgodi tako, kot smo si preds...