Vsak prebivalec nosi s seboj v življenju večji del kulture dežele, kjer živi. Kultura izhaja iz latinske besede cultura, izpeljana pa je iz besede colere, ki pomeni gojiti. V wikipediji navajajo, da pod kulturo spada tehnika, umetnost, znanost, moralni sistemi, značilna vedenja in navade.
V našem pogledu sta zanimivi dve kulturi, to je individualističen in kolektivističen vidik. Z razvojem kapitalizma prihaja v ospredje individualističen način. Posameznik se na osnovi tega obnaša precej egoistično, samozadostno in nastopaško. Pomemben je denar, izgled in veliko dobrin, s katerimi merimo svojo moč ter vrednost. Pri kolektivističnem načinu so pomembne vrednote, kot je skrb za druge, družina, poudarek je na socialnem življenju, velja predvsem vsi za enega, eden za vse.
Pri vsem tem izstopa vprašanje, kaj je prav in kaj narobe, kajti radi obsojamo druge, ki govorijo drugačen jezik, ki jejo drugačno hrano, ki imajo drugačne modne, verske, miselne navade. Kaj če bi se mi npr. rodili v tisti državi, katere kultura nam ne ugaja. Torej, je lokacija našega rojstva izven dosega naše volje in vpliva.
Razmislek: Kultura vsakega posameznika je najboljša, v kolikor z njo živi v harmoniji in z srcem.
Ni komentarjev:
Objavite komentar